Srdeční lidé, otevřená mentalita

Středoevropané se dělí na dvě skupiny: ty, kteří Albánii milují, a ty, co jí ještě nikdy nenavštívili. Pokud zatím patříte do druhé skupiny a čtete tyto řádky, zahodili jste předsudky a jste otevřeni udělat si na tuhle šikovnou zemičku a její obyvatele vlastní názor.

Zajímavosti o Albánii:

Albánci jsou velice přátelští?

Pokud se dostanete do nesnází, hledáte cestu či potřebujete radu, nezištně vám pomohou. Jako hostitelé a obchodníci jsou velmi milí.

Nejpopulárnějším automobilem je Mercedes?

Kde se vzala taková láska? Během diktatury nebylo možné sehnat benzín a jediné palivo byla nekvalitní nafta pro traktory. Na tu dokázaly jezdit pouze staré Mercedesy.

Albánci milují svou zemi a jsou na ni hrdí?

Pokud jim řeknete, že se vám Albánie líbí, získáte si jejich srdce a nekončící přátelství. Albánci si takových turistů váží.

Většina ozbrojených konfliktů na Balkáně se udála mimo území Albánie?

Zejména se jednalo o stát Kosovo, kde žije menšina kosovských Albánců. Kosovo je bezpečné procestovat autem.

Albánie je příkladem náboženské tolerance?

Přestože se k Islámu hlásí více než polovina Albánců, najdeme v zemi široce rozšířené křesťanství – 13 % až 15 % katolíků a 15 % až 20 % pravoslavných. Zbylí obyvatelé jsou buď ateisté nebo vyznavači jiné víry.

Bootstrap Themes

Členství v EU a budoucnost

Od 2009 je Albánie členem NATO, a je kandidátskou zemí pro vstup do Evropské unie. Země zavádí reformy, revitalizuje důležitá odvětví, tvoří pracovní místa.

Albánie je balkánským lídrem při snaze o ekonomický rozvoj, otevření hranic, zrušení mobilního roamingu atd. Země směřuje nejvíce prozápadně z celé jižní Evropy, investuje do ekonomiky a turismus je zde na vzestupu stejně jako životní úroveň i ceny nemovitostí.

Číst více o budoucnosti Albánie v EU

Masivní investice a přístav v Durrës

Investují zde především Švýcaři a Holanďané. Z českých společností podniká v Albánii Forschner, svoje zastoupení zde má i Preciosa, Budějovický Budvar, Paramo nebo ŠKODA.

Albánie se díky nejrychleji rostoucí ekonomice na Balkáně mění před očima. Rozsáhlé investice do infrastruktury ze strany státu i velké investice z privátních zahraničních zdrojů mění Albánii v moderní evropský stát.

V Drači dokončili nový nákladní přístav a starý přístavní prostor přebudují na nové moderní centrum města s marínou a jachtařským klubem. Jedná se o společný projekt albánské vlády a skupiny EMAR z Dubaje, která stojí za výstavbou nejvyšší budovy světa (Burdž Chalífa) a Dubajským přístavem.

Pokuď máte další otázky ke koupi apartmánu, jsme Vám k dispozici.

Kontaktujte nás

Kam pokračovat?

Co by vás mohlo zajímat

Investiční apartmány

Investiční apartmány

Číst více
Investiční apartmány

Realizace

Číst více

Newsletter

Přihlaste se k odběru informací o albánii, apartmánech a investicích.