Nejkrásnější místa v Albánii, která stojí za návštěvu

Albánie je krásná země s bohatou historií a nádhernou přírodou. Z dlouhého seznamu zajímavých míst jsme vybrali pár, která stojí za návštěvu.

Bootstrap Themes

Drač, vše na dosah ruky

Hlavním důvodem, proč jsme vybrali Drač jako vhodné místo pro váš investiční apartmán, je jeho strategická poloha.

Blízkost hlavního města, letiště a rozvinutá infrastruktura dělají z této lokace ideální místo pro objevování krás Albánie.

Díky tomu si můžete vychutnávat pohodlí a služby přímořského letoviska a zároveň mít nespoutanou albánskou přírodu na dosah ruky.

01

Historické centrum Drače

0 Km

V těsné blízkosti našich apartmánů naleznete historické centrum města Drač. Toto největší přístavní město Albánie leží 33 km od Tirany. A na jeho místě se vystřídali Řekové, Římani, Benátčani, Srbové i Osmani.

Samotné centrum je z letovisek dostupné i městskou dopravou. Příjemné odpoledne můžete strávit návštěvou hlavního náměstí, přilehlých ulic, pokochat se můžete největším amfiteátrem na Balkáně a vychutnat si výbornou zmrzlinu na promenádě.

Dále za městem naleznete příjemné pláže s kopci v zádech. Prostě místo na pohodový den dostupný místní dopravou.

02

West End Beach

6 Km

V Albánii můžete objevit malé Maledivy na několika místech, například na West End Beach v Durres. Toto místo vás okouzlí dřevěnou lávkou a visutým odpočívadlem nad mořem, kde si můžete poležet pod rákosovým deštníkem a užívat si zvuk vln. Kromě nádherného výhledu na moře vás potěší i pohled na malé větrné mlýny.

Milovníci dobrého jídla ocení místní restauraci s mořskými specialitami, které vás určitě nadchnou. A pokud budete mít štěstí, zažijete večer za doprovodu saxofonu.

03

Pláž Gjeneralit

34 Km

Do 40 min od apartmánu se nachází také oblíbená pláž Gjeneralit, která je obklopená přírodou a už cesta tam je zážitek. Jednak jsou z kopcovité krajiny krásné výhledy a samotná cesta je hodně „balkánská“. Po příjezdu si vychutnáte pohodu a komfort pláže s veškerým servisem a přesto ne přelidněné. Doporučujeme návštěvu mimo víkend.

04

Tirana

38 Km

Co víte o Tiraně? Tirana vás překvapí! Navzdory své mladé historii prošla bouřlivým vývojem. Naleznete zde typickou italskou architekturu, Skanderbegovo náměstí, příjemné parky a trhy. Milovníci historie by neměli minout muzeum Bunkrart.

Dalším lákadlem jsou bezesporu za městem se zvedající hory a národní park Dajti. Z města na hory vede lanovka na tzv. Balkon Tirany, odkud je výhled na celé město a přilehlé kopce. Je zde možná procházka v přírodě a oběd. Na jednodenní výlet je metropole Tirana ideální destinací.

05

Město Kruje a jezero Bovilla

41 Km

Historické město Kruje, je pro Albánce jedním z nejdůležitějších míst. Důvodem je boj proti Osmanům, který se zde pod taktovkou národního hrdiny Skanderbega odehrával.

Kruje je známá pro své autentické suvenýry, osmanské trhy, tradiční restaurace na hradě a Skanderbegovo muzeum. Ideální destinace pro jednodenní výlet. Doporučujeme navštívit také restauraci na skále nad Krujou.

06

Národní park Divjaka & klášter Ardenica

53 Km

Necelou hodinku pohodové jízdy vám zabere cesta do národního parku Divjaka. Hlavním lákadlem je zde laguna Karavasta, která patří mezi největší ve Středomoří a je vysoce významnou lokalitou z pohledu ochrany ptactva, které se zde zastavuje během své migrace.

Žije zde také několik vzácných druhů včetně pelikána dalmatského. Park je plný zeleně a stromů, které poskytují příjemný stín. Zajímavá je také návštěva infocentra, rozhledny, procházka po dřevěných chodníčcích, či projížďka na lodi po laguně. Milovníci ryb a mořských plodů si zde přijdou na své.

07

Berat

90 Km

Berat, ikonické město a symbol Albánie. Nebo také město tisíce oken. Město, kde na vás dýchne historie při procházce úzkými uličkami starého města. A při návštěvě hradu zůstanete zase ohromeni vyhlídkou a majestátností posvátné hory Tomor, která se při pohledu z hradu krásně tyčí nad okolní krajinou.

Návštěvu přes 2 000 let starého města doporučujeme spojit s ochutnávkou vína v některém z okolních vinařství.

08

Prokleté hory –
údolí Theth
a město Skadar

105 Km

Pro milovníky hor a přírody asi jedno z nejlepších míst, které Albánie nabízí. Dnes už se m vede asfalt, což způsobuje vyšší návštěvnost. Navzdory tomu kouzlo údolí a okolních hor 100% podlehnete.

Doporučujeme zde i přespat, abyste nasáli atmosféru, viděli krásnou oblohu, ochutnali místní produkty a měli dostatek času, abyste navštívili všechny poklady, které údolí nabízí. Návštěvu údolí Theth doporučujeme spojit s návštěvou hradu Rozafa ve Skadaru.

09

Město Vlora a ostrov Sazan

123 Km

Vlora je příjemné přístavní město. Říká se mu také město nezávislosti, jelikož zde v roce 1912 byla vyhlášena nezávislost Albánie. Vlora je však známá pro své malebné pláže a okolí.

Doporučujeme se jet podívat lodí na ostrov Sazan se zajímavou vojenskou historií a případně také pláže na poloostrově Karaburn. Třešničkou na dortu je návštěva pirátské jeskyně v útesu, dovnitř se dá zajet na menším člunu a vykoupat se uvnitř.

10

Ohridské jezero

141 Km

Albánské Lago di Garda, takové přízvisko jsme dali Ochridskému jezeru. Nekonečná průzračně modrá hladina a okolní hornatá krajina, a to vše doplněné zajímává historická místa? Za nás rozhodně doporučujeme. Na své si vše přijde každý.

Doporučujeme objet jezero kolem dokola a navštívit historické centrum Ochridu, kláštery, vykoupat se a případně se i vydat na trek do hor.

11

Jezero Komani

190 Km

Jezero Komani, vzniklé v 70. a 80. letech 20. století během stavby přehradní kaskády na řece Drin, nese jméno podle blízké obce. Okolní téměř neobydlená krajina a bujná vegetace na strmých svazích dodávají jezeru romantický nádech.

Hlavním lákadlem je Lekův kámen, kde horská bystřina vytváří nádherné oblázkové pláže ideální ke koupání. Kombinace divoké krajiny, smaragdové vody a bílých pláží dala tomuto místu přezdívku "albánské Thajsko."

12

Gjirokaster

199 Km

Neuvěřitelně malebné městečko s charakteristickou architekturou, která si vás získá. Dominantou města je hrad s hodinovou věží. Zajímavostí na hradě je rozhodně vrak válečného letounu. Na hradě dnes naleznete muzeum zbraní a v minulosti sloužilo také jako vězení. Cestu do Gjirokasteru doporučujeme spojit s vyhlídkami na řeku Vjosu.

Pokuď máte další otázky ke koupi apartmánu, jsme Vám k dispozici.

Kontaktujte nás

Kam pokračovat?

Co by vás mohlo zajímat

Investiční apartmány

Investiční apartmány

Číst více
Investiční apartmány

Realizace

Číst více

Newsletter

Přihlaste se k odběru informací o albánii, apartmánech a investicích.