Albánie: zajímavosti a krásy neobjevené perly Jadranu

Poznejte poslední turisticky netknutý kout Evropy. Panenská Albánie zažívá obrovský rozmach infrastruktury, turismu i gastronomie. Připomíná krásné Chorvatsko před 20 lety.

Je až s podivem, že albánské pobřeží není tak houfně navštěvované jako to chorvatské a řecké. Tahle neobjevená země snoubí vše, co máme rádi:

  • hory s divokou, dechberoucí přírodou,
  • azurové moře lemované písčitými plážemi,
  • exotickou kuchyni s čerstvými rybami a výborným vínem,
  • moderní plážové promenády nezaplněné doposud Čechy k prasknutí,
  • stále se rozvíjející turistický ruchu,
  • perfektní dostupnost – dvě hodiny letu z Prahy do Tirany,
  • poloviční ceny oproti České republice.
Co navštívit v Albánii
Bootstrap Themes

Azurové moře – Jaderské a Jónské

Albánie leží pod Černou horou. Od Itálie, kterou od Albánie odděluje Otrantský průliv, je vzdálena 72 kilometrů. Kdybyste zemí projeli napříč, dorazíte do Řecka. Albánie se chlubí celkem 362 km pobřeží. Jihozápadní část země leží u Jónského moře, západní na Jadranu.

Kolem Albánské riviéry, která se táhne od města Durres až ke skalní Sarandě, vyrostly moderní vkusné promenády. Dál na jih objevíte romantické zátoky. Bílý písek a až karibsky tyrkysové moře najdete na poloostrově Ksamil. Nevynechejte Butrint s ruinami antického města, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Dění na albánské riviéře určuje přístavní město Durrës – nejrychleji rostoucí lokalita riviéry. Z letiště v Tiraně ho máte 30 minut cesty. Místní pláže jsou vybaveny lehátky a ubytování nabízí hotely i soukromé apartmány.

Gastronomie: když se smísí Řecko s Balkánem

Chutnají vám čerstvé ryby, šťavnaté ovoce a skvělé víno? V Albánii si jich užijete dosyta. Místní kuchyně je směsicí toho nejlepšího ze středomoří. Slovo má italská, řecká a hlavně balkánská kuchyně.

Slaný koláč byrek, fërgesë alias pečené papriky s tvarohem, zapečený talíř tavë kosi s jehněčím masem, smažený sýr kaškaval, grilované ryby, čerstvé plody moře a jako tečka sladká baklava – to je kulinářský zážitek v Albánii, který vás ani v luxusním podniku nevyjde draho. Rozmanitou večeři doplňte místními víny, která se proslavila svou hloubkou a sladkostí, a zakončete pravou albánskou kávou.

Příjemný zážitek z restaurací umocní albánská nevtíravá pohostinnost. Malý dárek jako dezert po výborném obědě nebo sklenka vína, kterou dostanete jako bonus nebo vám ji úmyslně nezapočítají do účtu, i když jste si ji objednali a skutečně vám chutnala.

Pokuď máte další otázky ke koupi apartmánu, jsme Vám k dispozici.

Kontaktujte nás

Kam pokračovat?

Co by vás mohlo zajímat

Investiční apartmány

Investiční apartmány

Číst více
Investiční apartmány

Realizace

Číst více

Newsletter

Přihlaste se k odběru informací o albánii, apartmánech a investicích.